Książki dla każdego

Szymon Hołownia tworzy książki dla każdego. Nie można powiedzieć, że przekaz tych książek jest ciężki. Wręcz przeciwnie. Są one lekkie i czasem można powiedzieć, że nieco zabawne. A to jak ktoś je zrozumie, to już zależy od danego czytelnika. W głównej mierze książki Hołowni to pewne spostrzeżenie na świat oraz na kościół katolicki. Wszyscy dokładnie chwalą sobie podejście Hołowni do kościoła, bowiem widać, że jest ono bardzo nowoczesne. Nikogo nie próbuje on przekonać do swojego świata. Wyjaśnia tylko wszystkim krok po kroku, aby wszyscy mogli zrozumieć jego punkt widzenia. A to czy ktoś będzie chciał go przyjąć, to już zależy tylko i wyłącznie od niego. Z Hołownią można się nie zgadzać, ale można go wysłuchać, bowiem dzięki niemu można o wielu obecnych zjawiskach dowiedzieć się nader interesujących rzeczy. W jego dorobku literackim można znaleźć książki, które napisał samodzielnie, jak również wespół z inną osobą. Warto dodać, że teraz Szymon Hołownia bardziej skupia się na świecie politycznym (https://www.taniaksiazka.pl/autor/szymon-holownia), gdzie śmiało mówi o swoich przekonaniach i o tym, jakie ma zdanie na temat tego co obecnie dzieje się w Polsce.

“Monopol na zbawienie”

Ta książka to tak naprawdę doskonały test dla wszystkich osób, które uważają, że wszystko wiedzą o kościele i religii. W środku znaleźć można odpowiedź na pytanie, chociażby dlaczego w piątek należy pościć? Dlaczego kościół nie lubi wróżek? Prawdziwy katolik tak naprawdę powinien zdawać sobie z tego sprawę, ale wiele osób stając w obliczu z takim pytaniem nie będzie wiedziało co ma innym osobom odpowiedzieć. Ogromną zaletą jest fakt, że Szymon Hołownia pozwala sobie także na przytoczenie wielu anegdot, które sprawiają, że książkę czyta się z jeszcze większą przyjemnością.

“Pół na pół. Rozmowy nie dla dzieci”

Tym razem Hołownia postanowił napisać książkę razem z Marcinem Prokopem  człowiekiem, który wiele lat towarzyszył mu na ekranie. Panowie razem prowadzili program “Mam talent!”. Tym razem dziennikarze postanowili napisać książkę, która niejako miała być hołdem dla tego, że obaj prawie w jednym czasie obchodzili czterdzieste urodziny. Do jakich wniosków doszli przy tej okazji? Warto się tego dowiedzieć. Czy Prokop poczuł się w końcu supermanem? Czy Hołownia sprawdził się jako akuszerka? Jak panowie postrzegają świat mając już 40 lat na karku? Czy w ogóle czują się staro? Ta książka to swobodna rozmowa pomiędzy dwoma bardzo wyraźnymi osobistościami, które są uwielbiane przez wiele osób w naszym kraju.

Kawa zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com

Post Author: Patrycja